КЗ "ДНЗ ясла - садок № 127 "КТ міста Луганська "СВІТАНОК"

Наш дитячий садок

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЯСЛА – САДОК КОМБІНОВАНОГО ТИПУ № 127 МІСТА ЛУГАНСЬКА»

Дошкільний навчальний заклад ясла – садок комбінованого типу № 127 заснований у 1976 році. В закладі працює 9 груп, з них дві групи раннього віку, три дошкільні та чотири спеціалізовані групи для дітей із затримкою психічного розвитку.

Очолює дошкільний заклад Гарькава Вікторія Леонідівна.

Під її керівництвом працюють  24 педагога. З них 4 педагога мають I категорію, 2 педагога II категорію, 10 - фахівців. Вищу освіту мають 17 педагогів, середня спеціальна - 6, незакінчена вища - 1.

Колектив працює над проблемою соціалізації дітей з особливими потребами у навколишньому середовищі. Дуже важливо виростити  таку дитину самостійною, яка вмітиме жити у сучасному суспільстві та задовольнятиме свої потреби. А це можливо зробити  лише спільними зусиллями різних фахівців, які працюють у закладі. Дітям із затримкою психічного розвитку надається психологічна, педагогічна, діагностична, медична, логопедична допомога.

Проблема соціалізації знайшла своє відображення в пріоритетних напрямках, над якими працює дошкільний заклад:

• формування культури здоров’я;

• патріотичне виховання;

• творча самореалізація.

Виховання дітей здійснюється шляхом формування розвивального середовища,  культури  людських взаємовідносин, вивчення спадщини країни, міста, регіону, сім’ї. Спільна та кропітка робота колективу забезпечує  корекційно – розвивальний вплив на розвиток дітей з особливими потребами й успішну підготовку їх до навчання в загально – освітніх  установах.

Дошкільний заклад має необхідні умови для вирішення корекційно-розвивальної роботи з дітьми із затримкою психічного розвитку: групи оснащені іграшками, створено розвивальне-ігрове середовище, є багато дидактичних посібників та ігор для розвитку дітей.

Кожен вчитель-логопед має оснащений кабінет, в якому є «сухий» басейн, наповнений кульками, сенсорні доріжки, мішечки для тактильного сприйняття предметів, масажні м’ячики, аудіотека релаксаційної музики та тактильні настінні панно.

Це все стимулює сенсорну чутливість та рухову активність, розвиває дрібну моторику дітей, сприяє їх психоемоційному розвитку.

Фахівці залюбки використовують технологію «Сендплей», де в іграх з піском діти спільно вчаться долати труднощі, слухати й чути іншого.

У дошкільному закладі також функціонують дві групи раннього віку, три дошкільні групи. Педагоги разом з батьками виховують у дітей любов і гордість до своєї Батьківщини, рідного краю, повагу до людей праці.

Багато уваги колектив приділяє художньо – естетичному розвитку дітей. Для цього в закладі є затишні приміщення: музична зала, зал  хореографії, образотворча студія. Вони відповідають сучасному дизайну, інтер’єру, що сприяє вихованню у дітей естетичного смаку.

Невід’ємною частиною освітнього процесу є гурткова робота. У закладі 4 гуртки. Їх мета – задовольнити інтереси дітей, розвивати їх природні та фахові здібності.

Діти   гуртка художньо – естетичного спрямування були учасниками в міських конкурсах, виставках, де посідали призові місця. Хореографічний гурток «Гармонія» відвідують 53 дитини. Метою гуртка є розвиток почуття ритму, темпу, виховання емоційності, творчості, артистичності у дітей.

Танцювально – ритмічний гурток  «Топотушки» допомагає дітям з особливими потребами розвивати координацію рухів, витримку, навички пластичності.

Із задоволенням відвідують діти вокальний гурток «Віночок». Українська пісня допомагає полюбити культуру рідного краю, свій рід, країну,  можливість реалізувати своє «Я».

Діти закладу були учасниками  регіональних змагань - спартакіади, присвяченої Дню Перемоги, де посіли 1 місце.

В педагогічному колективі створюється доброзичлива атмосфера, взаємний обмін думками, проблемами, досвідом, знахідками у роботі з дітьми. Впроваджуються  в роботу нові технології навчання та виховання, вивчаються найкращі здобутки науки і практики, які творчо використовуються вихователями в роботі.

Виховувати дітей – це покликання душі. Сіяти в душах дітей оте вічне, поважати кожну дитину, намагатися зрозуміти її потреби, сприяти її всебічному розвитку. Доброзичлива атмосфера, віра у свої можливості та віра в дітей забезпечують емоційне благополуччя як критерій якості освіти.